آموزش ساخت اپل آیدی Apple ID

آموزش ساخت اپل آیدی- فروشگاه آیتک کالا

ساخت اپل آیدی (Apple ID) یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه پس از خرید هر گوشی آیفون به‌شمار می‌رود. در این مقاله

قصد داریم روش ساخت اپل آیدی را به‌صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم.ساخت اپل آیدی (Apple ID) یکی از

مهم‌ترین اقدامات اولیه پس از خرید هر گوشی آیفون به‌شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم روش ساخت اپل آیدی را

به‌صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم.برای ساخت اپل آیدی با استفاده از گوشی آیفون خود تنها چند مرحله‌ی ساده

باید پشت سر بگذارید. کافی است وارد قسمت تنظیمات شده و Sign In to your iPhone را انتخاب کنید و با انتخاب

Don’t have an Apple ID، مراحل ساخت اپل آیدی را پیش ببرید. در ابتدا باید اطلاعات شخصی مانند نام و تاریخ تولد را

وارد کرده و حتما از صحت و تعلق اطلاعات واردشده به شخص خودتان اطمینان داشته باشید. در ادامه مقاله ضمن شرح

کامل آموزش به‌همراه راهنمای قدم‌به‌قدم تصویری با سایر روش‌های ساخت اپل آیدی آشنا خواهید شد.

یکی از سخت‌گیری‌های اپل در چند سال اخیر اجباری شدن ساخت اپل ایدی با استفاده از شماره تلفن است و متأسفانه کشور ما از همان ابتدا در لیست پیش‌شماره‌های پشتیبانی‌شده اپل جایی نداشت. اگرچه این سخت‌گیری‌ها ظاهراً با هدف افزایش امنیت کاربران درنظر گرفته می‌شود، به دلیل محدودیت‌های موجود برای کاربران ایرانی دارای گوشی اپل، مسائل امنیتی بیشتر دست و پا گیر آن‌ها شده و به‌علت اینکه ناگزیر به دور زدن این محدودیت‌ها روی می‌آورند، زمینه‌های سوءاستفاده در چنین شرایطی افزایش می‌یابد.

برای همین این موضوع به‌سرعت به یکی از چالش‌های اصلی کاربران ایرانی آیفون تبدیل شد تاجایی که بازار اپل آیدی‌های کارتی یا ساخت اپل آیدی شخصی در ازای دریافت حق‌الزحمه‌ی آن رونق گرفت. تا پیش‌از اعمال سیاست‌های جدید امنیتی توسط اپل هر فرد می‌توانست ازطریق وب‌سایت اپل و ازطریق هر دستگاهی نسبت به ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره اقدام کند تا این‌که فیلد شماره به‌صورت اجباری به فرم ثبت‌نام افزوده شد و شوک بزرگی به کاربران وارد کرد. اما خوشبختانه هنوز راه ساخت اپل آیدی بدون شماره به‌طور کامل بسته نشده است.

 نکات مهم برای ساخت آیدی

به‌طور معمول برای بازکردن حساب و برخورداری از خدمات مبتنی بر حساب کاربری در وب‌سایت‌های مختلف، ارائه‌ی اطلاعات هویتی مانند نام و تاریخ تولد و مواردی چون رمز و ایمیل الزامی است. همه‌ی این موارد در ساخت Apple ID نیز وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشت که در مورد Apple ID نسبت به سایر اکانت‌هایی مثل جیمیل، حساسیت بالاتری وجود دارد. چراکه به دلیل تدابیر امنیتی شدیدی که اپل اتخاذ کرده، درصورتی که مشکلی در خصوص هریک از اطلاعات ارائه شده از جمله عدم‌دسترسی یا فراموشی هریک از اطلاعات بوجود بیاید دردسرهای بزرگی برای کاربران ایجاد می‌کند به‌طوری‌که فرد مجبور می‌شود قید استفاده از دستگاهی که اکانت خود را به آن متصل کرده است بزند یا موانع بسیاری برای بازیابی دستگاه به‌وجود بیاید.

بنابراین چند نکته را باید حتماً در هنگام ساخت اپل آیدی با استفاده از روش‌های ارائه‌شده در این مقاله مورد توجه قرار دهید چراکه هریک از اطلاعات مذکور در بند‌های ذیل در صورت بروز فعالیت مشکوک در حساب شما، نصب اپلیکیشن‌ها، تغییر رمز، خروج از حساب یا حتی به‌صورت دوره‌ای از سوی اپل مورد پرسش قرار می‌گیرند یا به‌نوعی هویت شما به‌طور مرتب مورد احراز واقع می‌شود:

  • مشخصات فردی خود را کاملاً به درستی وارد کنید؛ علی‌الخصوص تأکید می‌شود که تاریخ تولد خود را به‌دقت وارد کنید، ترتیب وارد کردن آن به صورت سال/روز/ماه است.
  • حتماً از ایمیل شخصی و دائمی خود استفاده کرده و از ارائه‌ی ایمیل‌های موقت یا ایمیل‌هایی که روشی برای بازیابی رمز عبور آن در صورت فراموشی تعیین نکرده‌اید اجتناب کنید.
  • سؤالات امنیتی را که در مراحل ساخت از شما پرسیده می‌شود، به دقت تعیین کنید؛ به این معنی که رایج‌ترین سؤالاتی که پاسخ آن‌ها در ذهن شما فراموش نمی‌شود را انتخاب و حتی پاسخ آن‌ها را در جایی یادداشت کنید.
  • اگر از هر روش برای ساخت اپل آیدی استفاده کردید، حتماً ادامه مراحل را برای تکمیل کردن حساب کاربری خود در هر بخش طی کنید تا اگر مشکلی در هنگام ورود به اپل آیدی در آینده برای شما به‌ وجود آمد با استفاده از راهکارهای مختلف (ایمیل پشتیبان، سوالات امنیتی و یا Recovery Key) بتوانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

۱. آدرس پرداخت

به‌غیر از موارد گفته‌شده در بالا، موارد دیگری برای تکمیل ساخت اپل آیدی از شما درخواست می‌شود که برای استفاده از سرویس‌های پرداختی و اشتراکی شرکت اپل مانند آیتونز، اپل موزیک، اپل تی وی، اپ استور و سایر سرویس‌های مرتبط موردنیاز است. این اطلاعات شامل دو بخش اطلاعات کارت اعتباری یا حساب‌های بانکی (Payment Information) و آدرس‌ (نشانی)های پرداخت (Billing & Shipping Address) می‌شود.

در هنگام ساخت اپل ای دی ازطریق موبایل این اطلاعات از شما خواسته نمی‌شود و ارائه‌ی این دو کاملاً اختیاری است اما برای استفاده از اپ استور (برنامه‌های رایگان) لازم است قسمت آدرس پرداخت را از پنل کاربری خود تکمیل کنید که در مراحل ساخت آن را توضیح خواهیم داد. آدرس پرداخت شامل اطلاعاتی چون کشور،‌ شهر، ایالت، نشانی، کد پستی، شماره تلفن و مشخصات فرد تحویل‌گیرنده می‌شود.

از آن‌جایی که کشور ایران در این لیست وجود ندارد و آدرس خرید در هنگام نصب برنامه‌های رایگان از اپ استور تأثیری ندارد، می‌توان در این قسمت از اطلاعات جعلی استفاده کرد. سایت‌های بسیاری وجود دارند که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید از این اطلاعات غیرصحیح و غیرواقعی که مربوط به هیچ شخص حقیقی نیست استفاده کنید. این اطلاعات کاملاً به‌صورت تصادفی تولید می‌شوند و می‌توان در هر تعداد مشخصات تصادفی از آن استخراج کرد.

لازم به‌ذکر است که اپل از این اطلاعات برای احراز هویت شما یا روش‌های بازیابی اپل آیدی شما استفاده نمی‌کند. پرکردن این اطلاعات همان‌طورکه گفته شد برای استفاده از اپ استور مورداحتیاج است پس با استفاده از یکی از وب‌سایت‌های زیر اطلاعات مشخص‌شده در عکس را برای هریک از روش‌های ساخت اپل آیدی استخراج کنید.

آدرس سایت : Fake Person Generator

پس از ورود به سایت‌ بالا، تنها اطلاعات مشخص‌شده مطابق عکس را یادداشت کرده یا صفحه را باز نگه دارید تا در مرحله‌ی ورود آن‌ها در سایت اپل بتوانید آن‌ها را کپی کنید. بهتر است از این صفحه حتماً یک اسکرین‌شات ذخیره و در جایی که همیشه قابل دسترس شما بوده و مورد اطمینان است، ذخیره کنید. توجه کنید که فقط اطلاعات مشخص شده مورد احتیاج است و به‌هیچ عنوان از اطلاعات حساب بانکی آن استفاده نکنید،

۲. شماره تلفن

تنها در صورتی که قصد داشته باشید ازطریق سایت اپل آیدی بسازید احتیاج به شماره تلفن خواهید داشت و ورود آن برای رسیدن به مراحل بعدی الزامی خواهد بود، بنابراین اگر از گوشی آیفون یا آیتونز برای ساخت اپل آیدی استفاده می‌کنید، نیازی به وارد کردن شماره تلفن نخواهید داشت. اما در مورد واردکردن شماره، همان‌طورکه در ابتدای مقاله گفته‌شد، ایران در لیست شماره‌های پشتیبانی‌شده توسط اپل وجود ندارد بنابراین باید از شماره‌های خارجی معتبر استفاده کنید که در سه حالت می‌توانید از این شماره‌ها برخوردار شوید:

  • استفاده از شماره‌های خارجی تحت مالکیت افراد حقیقی به‌واسطه‌ی فردی آشنا در خارج از کشور: بهترین و مطمئن‌ترین گزینه
  • ساخت شماره‌ی مجازی و استفاده از سرویس‌های رایگان یا پولی در این زمینه: روش ایدئال برای کاربران ایرانی که البته با هزینه همراه است
  • استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک:‌ ارزان‌ترین، ساده‌ترین و البته غیراصولی‌ترین روش موجود

امنیت حساب کاربری، اولین دلیل بر اجباری بودن ورود شماره تلفن است چراکه یک عامل فیزیکی برای احراز هویت افراد محسوب می‌شود و نیاز به زمان و طی مراحل طولانی برای احراز هویت را کمتر می‌کند. بنابراین استفاده از شماره تلفن‌هایی که تحت مالکیت شما یا افراد نزدیک شما نیست می‌تواند تبعاتی برای حساب کاربری شما به‌دنبال داشته باشد اما این راه‌حل برای عموم کاربران ایرانی قابل گزینش نیست، بنابراین باید به سراغ شماره‌های مجازی رفت.

در مورد سرویس‌های ارائه‌دهنده شماره‌های مجازی نیز باید گفت با این‌که ترجیح براین نیست که از آن‌ها استفاده کنید، اما درحال‌حاضر تنها روش ممکن برای تمامی کاربران ایرانی است. سرویس‌های متعددی درحال‌حاضر اقدام به ارائه‌ی شماره‌ی تلفن مجازی برای کاربرد‌های شخصی و سازمانی در سطح جهان می‌کنند؛ اما متأسفانه عموم این سرویس‌ها پولی هستند و در قبال هزینه‌ای اولیه یا ماهیانه، شماره تلفن مدنظر کاربران با کد کشورهای مختلف را عرضه می‌کنند.

تنها سرویس رایگان موجود گوگل ویس (Google Voice) است که فقط به ارایه‌ی شماره‌ی مجازی مخصوص ایالات متحده می‌پردازد. همان‌طور که اشاره شد این سرویس رایگان است اما برای ثبت‌نام در آن به شماره‌ی تلفن دیگری احتیاج خواهید داشت که باید از خود ایالات متحده باشد، بنابراین در نهایت بازهم لازم خواهد بود تا برای فعال‌سازی این سرویس مبلغی را پرداخت کنید اما متداول‌ترین و ارزان‌ترین راه برخورداری از یک شماره مجازی مطمئن و امن برای کاربران ایرانی محسوب می‌شود. بنابراین پیش‌از ثبت‌نام می‌توانید برای سفارش و ساخت اکانت گوگل ویس برای دریافت شماره و در ادامه تأیید کردن حساب اپل آیدی استفاده کنید که در این آموزش از آیتک کالا به‌طور کامل مراحل آن آموزش داده شده است.

اما در مورد راه‌حل سوم یعنی استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک رایگان، با نظر به اینکه در نحوه ساخت اپل آیدی باید جوانب احتیاط در مورد ارائه‌ی اطلاعات حساس رعایت شود، از آن‌جایی که هرلحظه امکان از دسترس خارج‌شدن شماره‌های مجازی موقت یا سرویس‌های دریافت پیامک آنلاینی که از شماره آن‌ها در ساخت اپل آیدی استفاده‌شده وجود داشته و همچنین بیشتر این شماره‌ها به‌دلیل مسدود یا به‌کارگرفته شدن توسط دیگر کاربران امکان ثبت ندارند، از ذکر این سایت‌ها خودداری می‌کنیم.

به‌دلیل محدودیت‌های اخیر اپل برای ساخت اپل آیدی از طریق گوشی، ابتدا باید آی‌پی خود را عوض کرده یا به VPN متصل شوید. از طرفی امکان نصب اپلیکیشن‌های تغییر آی‌پی در آیفون بدون اپل آیدی وجود ندارد، بنابراین تنها راه ممکن استفاده از VPN داخلی خود گوشی یا تنظیم آدرس آی‌پی و پروکسی از طریق تنظیمات شبکه است.

توجه داشته باشید آی‌پی مقصد باید مربوط به کشوری باشد که قصد دارید از پیش‌شماره آن برای ساخت اپل آیدی استفاده کنید. پس‌از این‌کار مراحل زیر را برای ساخت اپل آیدی دنبال کنید.

۱. در گوشی آیفون تنظیمات را باز کنید، روی بنز Sign in to your iPhone ضربه بزنید.

۲. در صفحه‌ی بازشده روی ?Don’t have an Apple ID or forgot it ضربه بزنید.

۳. Create Apple ID را انتخاب کنید.

۴. در قسمت Birthday، Last Name، First Name به ترتیب نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را وارد کنید. تاریخ بر حسب تقویم میلادی است لذا با استفاده از سایت time.ir تاریخ تولد شمسی خود را به میلادی تبدیل و در این قسمت وارد کنید سپس روی Next در بالا ضربه بزنید.

۵. ایمیل اصلی خود را در قسمت Email وارد کنید. این ایمیل شناسه‌ی اصلی اپل ایدی شما هنگام ورود به اکانتتان خواهد بود. همچنین اگر تمایلی به دریافت اخبار و اطلاع‌رسانی‌های اپل ندارید می‌توانید گزینه‌ی Apple News & Announcements را خاموش کنید سپس Next را بزنید.

۶. در قسمت Password، رمز عبور و تکرار آن را در قسمت Verify تایپ کنید. رمز عبور باید حداقل هشت کاراکتر بوده و شامل حداقل یک عدد، حروف بزرگ و کوچک باشد.

۷. در اینجا باید شماره تلفن خود را وارد کنید اما این مرحله‌ را می‌توانید به‌راحتی پشت سر بگذارید. با حفظ پیش‌شماره روی ایالات متحده، در قسمت مشخص‌شده،‌ همان شماره‌ تلفنی را که از سایت‌های تولیدکننده اطلاعات جعلی استخراج کرده‌اید وارد کرده و روی Next ضربه بزنید. مجددا تاکید می‌کنیم که حتما شماره مورداستفاده را در جایی مطمئن یادداشت کرده و از آن اسکرین‌شات بگیرید!

۸. در این قسمت ?Didn’t get a verification code را انتخاب کنید.

۹. روی Verify Later ضربه بزنید.

۱۰. روی Continue ضربه بزنید.

۱۱. در این قسمت با انتخاب Agree در پایین صفحه با قوانین موافقت کنید و در پنجره بعد مجدداً Agree را انتخاب کنید.

۱۲. منتظر بمانید تا اپل آیدی شما ساخته شود. پس از ساخته شدن اکانت از شما خواسته می‌شود تا رمز صفحه قفل را وارد کنید تا اپل آیدی به دستگاه شما متصل شود. هم اکنون اپل آیدی شما ساخته شده و تنها نیاز به فعال‌سازی دارد.

۱۳. برای فعال‌سازی و تأیید کردن Apple ID روی Verify Email Address ضربه بزنید.

۱۴. روی Send Code ضربه بزنید.

۱۵. به ایمیل خود مراجعه کنید و از قسمت Inbox آخرین ایمیل حاوی کد تأیید ارسال‌شده از سوی اپل را در این قسمت وارد کنید. پس از تأیید کردن ایمیل، اکنون حساب شما ساخته شده و آماده‌ی استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *