جستجو
بازگشت به همه

شیا‌ئومی گوشی‌های ردمی 9i اسپورت، 9A اسپورت و 9 اکتیو را رونمایی کرد

20 آبان 1400

شیا‌ئومی گوشی‌های ردمی 9i اسپورت، 9A اسپورت و 9 اکتیو را رونمایی کرد

شاید فکر کنید با حضور رسمی سری ردمی 10 در بازار، شیائومی از توسعه‌ی خانواده‌ی ردمی 9 دست برمی‌دارد، اما گویا این کمپانی قصد دارد همچنان به گسترش مدل‌های هر خانواده از محصولات خود ادامه دهد تا کاربران را بیشتر سردرگم کند!

شیائومی به‌تازگی از ردمی 9A اسپورت و ردمی 9i اسپورت رونمایی کرده است که بدنه‌ی آن‌ها با پوشش P2i در مقابل پاشش آب مقاوم شده است. به‌غیر از پوشش مقاوم بدنه، سایر مشخصات ظاهری این دو نسخه با مدل‌های غیر اسپورت که در سال ۲۰۲۰ معرفی شده‌ بودند هیچ تفاوتی ندارد، اما گویا چینی‌ها فکر می‌کنند افزایش مقاومت عاملی است که می‌تواند یک سال دیگر این مدل‌های قدیمی را در بازار نگه دارد.

شیائومی در کنار این دو مدل از ردمی 9 اکتیو هم رونمایی کرده است که در تصویر شاخص خبر آن را مشاهده می‌کنید. ردمی 9 اکتیو به ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز است و در دو نسخه با رنگ‌های متفاوت به‌فروش خواهد رسید. مدل پایه‌ی این دستگاه همچنان به ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز است.

ردمی 9i اسپورت و ردمی 9A اسپورت از هر نظر شباهت بسیاری به‌ یکدیگر دارند که همین موضوع تشخیص آن‌ها را سخت‌تر هم می‌کند. از جمله‌ی این شباهت‌ها می‌توان به چیپست یکسان، دوربین‌های مشابه، بدنه و نمایشگر یکسان اشاره کرد که البته پنل 9A اسپورت کمی درخشان‌تر از 9i اسپورت است.

تفاوت بین این دو مدل به حافظه خلاصه می‌شود. ردمی 9A اسپورت به ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۶۴ گیگابایت یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز است، در حالی‌ که 9i اسپورت به ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۲ یا ۳ گیگابایت حافظه‌ی رم مجهز است.

ردمی 9 اکتیو را نباید با نسخه‌ی بین‌المللی ردمی 9 اشتباه گرفت. شیائومی در اقدامی عجیب، رنگ‌های نارنجی و آبی ردمی 9 را حذف و آن‌ها را با سبز و بنفش جایگزین کرده و به‌جای حافظه‌ی رم ۴ گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی ۱۲۸ گیگابایتی ردمی 9، در ردمی 9 اکتیو از ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره گرفته است.

 

 

ما را دنبال کنید

نظرات
انصراف از نظر بستن